Fasadų ir stogų dangos

Inovatyvūs sprendimai laisvų formų statinių fasadams ir stogams

Skaidriosios dangos

Įvairioms klimato zonoms modifikuotos stiklo dangos ir ypatingas fasadinis polikarbonatas.

Kietosios dangos

Kasetiniai ir žvynų tipo aliuminio kompozito fasado elementai, skardos ir plienos segmentai.

Pripučiamos dangos

Inovatyvios pripučiamos fasado ir stogų dangos sumažinančios konstrukcijų apkrovas.

Įtempiamos dangos

Lengvai erdvėje formuojamos dekoratyvinės ir apsauginės minkštosios dangos.

Stiklas fasadams ir stogams

Drąsiai galima sakyti, kad stiklas tampa šiuolaikinės architektūros karaliumi. Sukuriama vis daugiau inovacijų praplečiančių stiklo savybes ir panaudojimą. Net išmaniosios ir atsinaujinančių išteklių technologijos pakeitė požiūrį į tai kaip stiklas gali būti pritaikomas.

Ankščiau stiklo panaudojimą varžė saulės kontrolės sprendimų trūkumas, dideli šilumos nuostoliai per stiklines atitvaras dėl aukšto šilumos laidumo koeficiento ir galimas patalpų perkaitimas. Taip pat gana didelis stiklinių dangų svoris visada meta iššūkį projektuojantiems laikančiasias konstrukcijas.

VikingDome specializacija – stiklo fasadai ir laikančiosios metalo konstrukcijos, todėl šiose srityse turime daugiausia patirties. Kompleksinių sprendimų pagalba Jūsų neeilines idėjas galime paversti realybe, o ankščiau minėti praeities įšūkiai šiandieną lengvai išsprendžiami.

Pagal Jūsų pateiktus reikalavimus parenkame optimalią stiklo dangos formulę, kuri priklauso nuo pastato paskirties, saulės kontrolės sprendimų, prešgaisrinių, estetinių, šilumos, saugumo, aptarnavimo bei kitų reikalavimų.

Skaidrus stiklas

Tonuotas stiklas

Stiklo paketai

Saugūs ir sustiprinti stiklai

Grūdintas stiklas

Grūdintas stiklas nuo 4 iki 20 mm storio. Naudojamas kai reikalinga papildoma sauga ir stiklo tvirtumas. Grūdintą stiklą galima naudoti tiek viensluoksnėse sistemose, tiek stiklo paketuose. Stiklas grūdinamas jį kaitinant ir greitai atšaldant. Taip stiklas tampa apie 5 kartus stipresnis. Viena pagrindinių grūdinto stiklo savybių yra saugumas dūžio metu. Sudužus stiklui jis subyra į mažus kubelio formos gabalėlius be aštrių kampų taip apsaugodamas žmones nuo sužeidimų.

Laminuotas saugus stiklas

Tampri skaidri plėvelė įterpiama tarp dviejų stiklo lakštų. Atsitikus stiklo dūžiui šukės išlieka prilipusios prie plėvelės ir nebyra žemyn. Taipogi tarp stiklų esanti plėvelė suteikia papildomo tvirtumo. Laminuotas saugus stiklas naudojamas viensluoksnėse arba stiklo paketų sistemose žmonių saugumui užtikrinti.

Priešgaisrinis armuotas stiklas

Preišgaisrinis stiklas dažniausiai naudojamas pertvarose ir duryse. Gaisro etveju stiklas žymiai ilgiau išlieka nepakitęs ir neleidžia ugniai plisti iš vienos patalpos į kitas. Stiklo viduje įterpiamas metalinis vielos tinklas.

Saulės, šviesos ir šilumos kontrolė

Šildomas stiklas

Šildymo funkcija gali būti pritaikoma ir viengubo stiklo fasadams ir stiklo paketų sistemoms.

Galimi trys šildomų stiklo paketų variantai:

 • Išorinis šildomas stiklas sniego nutirpdymui;
 • Vidinis šildomas stiklas kondensatui kontroliuoti;
 • Abipusis stiklo paketo šildymo sistema.

Užtamsinamas stiklas

Elektrochrominiai stiklai leidžia kontroliuoti šviesos patekimą tiesiog valdiklio pagalba (valdymas su Android ar Obolis programėle). Stikle sumontuotas tinklelis, kuris silpnos elektros srovės pagalba pakeičia stiklo kristalų strūktūrą ir stiklas tampa mažiau laidus šviesai. Puikus pasirinkimas kai nėra galimybės įrengti vidinių ar išorinių saulės kontrolės elementų.

Stiklas su UV spindulių kontrole

Stiklas padengiamas specialia plėvele, kuri atlieka UV spindulių kontrolę. Sumažinama šiluminė spinduliuotė ir kenksmingas UV poveikis.

Stiklo fasadų ir stogų su aliuminio profiliuočiais pavyzdžiai:

Stiklo paketai montuojami sisteminių aliuminio profilių pagalba, kurie tvirtinami prie laikančiųjų konstrukcijų. Sistemos pagrindinės funkcijos: stiklo paketų pozicijos projektinėje padėtyje užtikrinimas, galimo kondensato surinkimas ir pašalinimas, papildomos apsaugos nuo vandens pratekėjimo sukūrimas.

Fasadų ir stogų danga ETFE

ETFE yra vienas iš kietųjų polimerų naudojamų šiuolaikinėje statyboje. Pirmą kartą pramoniniu būdu gaminama ETFE buvo panaudota NASA projektuose, veliau dėl savo ypatingų savybių buvo pritaikyta komercinėje statyboje.

ETFE privalumai ir parametrai:

  • Ilgas tarnavimo laikas.
  • Paviršius ypatingai lygus ir slidus, purvas ir sniegas nesilaiko.
  • Aukštas šviesos pralaidumas (nuo 90% to 95%).
  • ETFE plėvelės atsparumas tempimui: 42 MPa (6100 psi).
  • Elastingumas: 600 % nuo pradinės būsenos iki plyšimo.
  • Darbinė temperatūra: nuo −185 °C iki +150 °C (nuo −300 °F iki +300 °F).
  • Vienos pagalvės sluoksnio plevėlės storis nuo 20 iki 300 mkr.
  • Sudaro tik apie 1 proc. stiklo svorio, todėl nereikalauja tokių masyvių konstrukcijų.
  • Galima pasirinkti plėvelės spalvą.
  • Galima specialių raštų spauda ant ETFE plėvelės papildomai šviesos kontrolei.

Skaidri kietojo polimero ETFE plėvelė gali būti naudojama kaip vienasluoksnė medžiaga arba kaip pneumatinė dvisluoksnė ar trisluoksnė “pagalvė”. Plevelės sujungiamos perimetru ir pripučiamos oro. ETFE “pagalvių” sistema sujungiama vamzdeliais iki centrinio oro kompresoriaus, kuris reguliuoja “pagalvių” paviršiaus įtempimą priklausomai nuo sniego ir vėjo apkrovos. ETFE segmentai tvirtinami prie metalinio karkaso. Puiki medžiaga didelių gabaritų statinių fasadams ir stogams arba išskirtinio dizaino architektūriniams sprendimams.

ETFE fasadų ir stogų pavyzdžiai:

Kietosios neskaidrios fasadų ir stogų dangos

Laisvų formų statiniams naudojame įvairiausias kietas dangas. Populiariausias pasirinkimas: aliuminio kompozito plokštės. Jos lengvai formuojamos, lengvesnės už kitas fasadines sistemas. Taip pat turi puikias priešgaisrines savybes ir yra ilgaamžės. Jas patogu perforuoti, frezuoti bei kasetuoti. Šių tipų dangos naudojamos tiek šaltiems tiek apšiltintiems ventiliuojamiems ir vienasluoksniams fasadams. Galimas ir erdvinis paviršių formavimas, stiklo ir kitų medžiagų komponavimas. Kietųjų fasadų ir stogų dangų sistemose montuojame lietaus surinkimo ir šalinimo sprendimus.

Kietųjų dangų privalumai:

 • Plokštes galima perforuoti ir graviruoti;
 • Išfrezuotos išklotines greitai kasetuojamos – greitas montavimas;
 • Nuo 300 m2 galima individualaus dizaino skaitmeninė spauda;
 • Galimi papildomi integruoti apšvietimo sprendimai;
 • Didelis spalvų ir paviršiaus faktūrų pasirinkimas.

Kietųjų dangų pavyzdžiai:

Polikarbonatas

Polikarbonatas yra daug kartų stipresnis bei beveik dvigubai lengvesnis nei paprastas stiklas. Labai atsparus smūgiams, nedūžta ir sunkiai sulaužomas, tad gali būti priskirtas prie antivandalinių medžiagų ir turi puikias akustines savybes. Papildomos paviršiaus dangos polikarbonatui duoda atsparumą skirtingiems saulės šviesos spektro spinduliams, galimas paviršiaus dengimas spalvotomis ar veidrodinėmis plėvelėmis ar gamykliniais padengimais.

Polikarbonato privalumai:

  • Lengvai formuojamas ir apdorojamas;
  • Atsparus temperatūriniams svyravimams (galima naudoti visose klimato zonose);
  • Atsparus smūgiams;
  • Lengvesnis už stiklą;
  • Galimos įvairios polikarbonato kombinacijos (tamsinimas, UV spindulių kontrolė, spalvotas polikarbonatas).

Skaidrus polikarbonatas

Tonuotas polikarbonatas

Spalvotas polikarbonatas

Polikarbonato dangos pavyzdžiai:

Įtempiama tekstilinė architektūra

Tekstilinė architektūra nepralenkiama medžiaga kai reikia uždengti didžiulius plotus su ribojamu dangos savuoju svoriu. Jokia kita technologija negali pasiūlyti tokio tarpatramio ir mažo svorio santykio. Ją lengva formuoti erdvėje įrengiant tvirtinimo taškus įtempimui. Tekstilinės architektūra panaudojimas labai platus, todėl daugybė architektų renkasi šią dangą. Nesumaišykite šios dangos su tekstile skečiams ir stogeliams. Tekstilinėje architektūroje naudojama armuota PVC tento danga 700-2000 gr/m2, turi aukštus tamprumo ir mechaninio atsparumo parametrus.

 • Lengvai formuojamos dangos;
 • Nedidelis laikančiųjų konstrukcijų kiekis;
 • Mažas savasis dangos svoris;
 • Platus spalvų pasirinkimas;
 • Greitas montavimas;
 • Galimas sezoninis eksplotavimas, nesudetingas demontavimas žiemos sezonui;
 • Nesudėtingas sistemos sudėtinių dalių pakeitimas.

Dvigubo fasado sistema (ar Minkštu fasadu sistema?) užtikrina saules ir klimato kontrole. Armuotas fasadinis PVC mech membrana montuojama segmentais. Tinklas sulaiko 50% saules, sulaiko lietu, snega ir paukščius. Gali buti uždaru akiu arba 50% perpučiamas. Priešgaisrine klase B1, medžiagos nuosavas svoris 400-1000 gr/m2.
Dinaminiu fasadu sistema – pasukamos kasetes su įtemptais PVC mech tentais, su automatiniu valdymu. Individualaus dizaino fasadine fotospauda.

Interjero ir saules kontroles sprendimai stikliniu švieslangiu bei stogu zonose igivendinami su FLASHGUARD mesh PVC sistema. Patalpu viduje pakabinamos itemptu lubu elementai apsaugo nuo tesioginiu saules spinduliu, sukuria šešeli, pagerina patalpu akustines svybes – sumažina aida. Sumažina išlaidas patalpu vesinimui. Nuosavas svoris 380 gr/m2.

Spalvotas PVC tentas

Skaidrus PVC tentas

Mesh tipo PVC tentas

Armuotas skaidrus tentas

Skaidrus armuotas tentas dažniausiai naudojamas kada kupolas yra visiškai skaidrus ir dėl galimų sniego ar vejo apkrovų skaidrioms dalims reikia papildomo tvirtumo.

Blockout tentas

Blockout tentas visiškai sulaikantis šviesą. Susideda iš trijų sluoksnių: tradicinis tentas + juodo tento sluoksnis +  tradicinis tentas.

Tekstilės ir tento dangų pavyzdžiai:

Neradote reikalingos informacijos?

Apsilankę laisvų formų statinių, architektūrinių sprendimų bei konstrukcijų puslapiuose, rasite išsamesnę informaciją rūpimu klausimu. Užpildę užklausos formą, gausite individualią konsultaciją.

Laisvų formų statiniai

Natūralios formos grįžta į architektūros pasaulį sparčiu žingsniu. Einame koja kojon su šiuolaikinėmis laisvų formų technologijomis.

Plačiau >

Konstrukciniai sprendimai

Vienasluoksnės, daugiasluoknės ir erdvinės konstrukcijų sistemos. Laiko patikrinti ir unikalūs VikingDome sprendimai laisvų formų statiniams.

Plačiau >

Kontaktai

Jūsų projektas kol kas tik vizija? Susisiekite, mes padėsime jam tapti realybe.

Plačiau >

Parašykite mums žinutę!