Kupolų dangos

Kupolo estitika priklausys nuo dangos pasirinkimo

Daugelis įprastų statybinių medžiagų tinka naudoti kupolo dangai. Dangos gali būti šilumą izoliuojančios ir apsauginio tipo, kietos ir minkštos (pagal mechanines savybes), skaidrios ar šviesą blokuojančios, lakštinės, ruloninės, purškiamos ir tepamos. Dažniausiai naudojamos kelių medžiagų kombinacijos. Pasirinkite Jums tinkamiausią kupolo dangos variantą arba kreipkitės į mus. Padėsime išsirinkti optimaliausią variantą.

Skaidriosios dangos

Stiklas, trikampiai stiklo paketai, polikarbonatas ir pvc tentas.

Kietosios dangos

Kompozitinės fasado medžiagos, metalinės dangos ir ekoligiški sprendimai.

Šiltinimo medžiagos

Tradicinės ir šuolaikinės šiltinimo medžiagos aukšto energinio naudingumo kupolams.

Hidroizoliacinės dangos

Tepamos, ruloninės ir purškiamos dangos apsaugai nuo drėgmės.

Stiklas

Pagal Jūsų pateiktus reikalavimus parenkame optimalią stiklo dangos formulę, kuri priklauso nuo pastato paskirties, saulės kontrolės sprendimų, prešgaisrinių, estetinių bei kitų reikalavimų.

Skaidrus stiklas

Tonuotas stiklas

Stiklo paketai

Saugūs ir sustiprinti stiklai

Grūdintas stiklas

Grūdintas stiklas nuo 4 iki 20 mm storio. Naudojamas kai reikalinga papildoma sauga ir stiklo tvirtumas. Grūdintą stiklą galima naudoti tiek viensluoksnėse sistemose, tiek stiklo paketuose. Stiklas grūdinamas jį kaitinant ir greitai atšaldant. Taip stiklas tampa apie 5 kartus stipresnis. Viena pagrindinių grūdinto stiklo savybių yra saugumas dūžio metu. Sudužus stiklui jis subyra į mažus kubelio formos gabalėlius be aštrių kampų taip apsaugodamas žmones nuo sužeidimų.

Laminuotas saugus stiklas

Tampri skaidri plėvelė įterpiama tarp dviejų stiklo lakštų. Atsitikus stiklo dūžiui šukės išlieka prilipusios prie plėvelės ir nebyra žemyn. Taipogi tarp stiklų esanti plėvelė suteikia papildomo tvirtumo. Naudojamas viensluoksnėse arba stiklo paketų sistemose.

Priešgaisrinis armuotas stiklas

Preišgaisrinis stiklas dažniausiai naudojamas pertvarose ir duryse. Gaisro etveju stiklas žymiai ilgiau išlieka nepakitęs ir neleidžia ugniai plisti iš vienos patalpos į kitas. Stiklo viduje įterpiamas metalinis vielos tinklas.

Šviesos ir šilumos kontrolė

Šildomas stiklas

Šildymo funkcija gali būti pritaikoma ir viengubo stiklo fasadams ir stiklo paketų sistemoms.

Galimi trys šildomų stiklo paketų variantai:

  • Išorinis šildomas stiklas sniego nutirpdymui;
  • Vidinis šildomas stiklas kondensatui kontroliuoti;
  • Abipusis stiklo paketo šildymo sistema.

Užtamsinamas stiklas

Elektrochrominiai stiklai leidžia kontroliuoti šviesos patekimą tiesiog valdiklio pagalba (valdymas su Android ar Obolis programėle). Stikle sumontuotas tinklelis, kuris silpnos elektros srovės pagalba pakeičia stiklo kristalų strūktūrą ir stiklas tampa mažiau laidus šviesai. Puikus pasirinkimas kai nėra galimybės įrengti vidinių ar išorinių saulės kontrolės elementų.

Stiklas su UV spindulių kontrole

Stiklas padengiamas specialia plėvele, kuri atlieka UV spindulių kontrolę. Sumažinama šiluminė spinduliuotė ir kenksmingas UV poveikis.

TENTAS

Spalvotas PVC tentas

Tentas yra ypatingai universali medžiaga. Ilgaamžė, lanksti ir lengvai prižiūrima. Platus tentinės medžiagos spalvų pasirinkimas. Ši danga yra nedegi pagal DIN 4102 B1 reikalavimus. Medžiagos svoris 600-1500 gr/m2.

Skaidrus PVC tentas

Visa kupolo danga, kupolo segmentai arba durys gali būti gaminami iš skaidraus PVC tento. Tento storiai nuo 0,4 mm iki 1,5 mm. Skaidrūs ir nelaidūs saulei tento segmentai galimi bet kokia kombinacija.

Mesh tipo PVC tentas

Mesh (tinklo) tipo tentas naudojamas kai norima sukurti nedidelį šešėlį arba parodiniams kupolams naudojamiems patalpų viduje. Iš tento galima sukurti įvairiausius dizaino sprendimus. Naudojamas tiek patalpų viduje, tiek lauke.

Blockout tentas

Blockout tentas visiškai sulaikantis šviesą. Susideda iš trijų sluoksnių: tradicinis tentas + juodo tento sluoksnis +  tradicinis tentas.

Armuotas skaidrus tentas

Skaidrus armuotas tentas dažniausiai naudojamas kada kupolas yra visiškai skaidrus ir dėl galimų sniego ar vejo apkrovų skaidrioms dalims reikia papildomo tvirtumo.

Polikarbonatas

Polikarbonatas yra daug kartų stipresnis bei beveik dvigubai lengvesnis nei paprastas stiklas. Labai atsparus smūgiams, tad gali būti priskirtas prie antivandalinių medžiagų. Polikarbonatas turi puikias akustines savybes. Papildomos dangos polikarbonatui duoda atsparumą UV spinduliams, galimas paviršiaus dengimas spalvotomis ar veidrodinėmis plėvelėmis. Puikiai tinka sezoniniams kupolams, kupoliniams šiltnamiams, kupoliniams vasarnamiams.

Skaidrus polikarbonatas

Tonuotas polikarbonatas

Spalvotas polikarbonatas

Kietosios kupolų dangos

Aliuminio kompozitas

Naudojama ventiliuojamiems fasadams bei fasadu apdailai. 3-4 mm storio kompozitinė plokštė, susideda iš dviejų aliuminio lakštų bei plastikinio ar mineralinio užpildo tarp jų. Didelis spalvų ir paviršiaus faktūrų pasirinkimas, nuo 300 m2 galima individuali skaitmeninė spauda.

Sandwich plokštės

Kupolų dangai naudojame daugiasluoksnes šiltinimo plokštės. Plokštės susideda iš dviejų kietos pvc dangos sluoksnių su poliureatano užpildu. Galimos šios plokštės kombinacijos su išorės danga: dažyta, cinkuota, aliuminio, varine skarda arba su aliuminio kompozito plokšte.

Skarda

  • Plieninė spalvota arba cinkuota skarda Z275.
  • COR-TEN tipo savaime surūdyjanti dekoratyvinė skarda.
  • Cinkuota skarda S350GD + Z275, storiai 0.45-1.5 mm.
  • Gryno arba dažyto aliuminio skarda.
  • Gryno cinko  arba vario skarda.

Bituminės čerpelės

Gana populiarus pasirinkimas gyvenamųjų kupolinių namų stogų uždengimui. Bituminės čerpelės lengvai lansktomos ir formuojamos, todėl lengvai pritaikomos prie lengtų kupolo formų. Platus formų ir spalvų pasirinkimas, bei nesudėtinga instaliacija.

Skiedrų danga

Skiedrų arba dar kitaip vadinama medinių čerpelių danga. Puikus pasirinkimas ieškantiems natūralesnio kupolo dangos varianto. Medinės skiedros dažniausiai gaminamos iš drebulės medienos, nes tai labiausiai puvimui atspari mediena. Skiedros gerai izoliuoja garsą, lengvai pašalina vandens garus.

Nendrių danga

Tradicinės stogų dangos puikiai tinka kupolams. Nendrės langvai formuojamos pagal lenktas kupolo formas ir atrodo elegantiškai. Papildomai gaisrinei apsaugai nendrės nupurškiamos specialu impregnantu, o natūralios vaškinės savybės suteikia ilgaažę apsaugą nuo drėgmės.

Medžiagos kupolų apšiltinimui

Akmens vata

Tradicinė šiltinimo medžiaga, kurią lengva apdoroti ir formuoti. Strūktūros pagrindas – mineralinės uolienos.

Stiklo vata

Taip pat priskiriama prie mineralinių šiltinimo medžiagų. Elastingesnė nei akmens vata. Puikios akustinės savybės.

Kanapių pluošto vata

Natūraliausia ir mažiausiai papildomų priedų savyje turinti šiltinimo vata. Gaminama iš natūralaus pluošto. Priskiriama prie ekologiškiausių šiltinimo medžiagų.

Šiaudų šiltinimas

Tradicinis šiltinimo būdas. Šiaudai supresuojami į stačiakampio formos ryšulius. Šiaudų ryšuliai naudojami ir kaip šiltinimo, ir kaip konstrukcinė medžiaga. Dažniausiai kartu naudojama su vidiniu ir išoriniu molio sluoksniu.

Polistireninis putplastis

Ypatingai lengva ir aukštų šiluminių savybių šiltinimo medžiaga. Ją lengva formuoti ir pritaikyti prie konstrukcijų. Atspari biologiniam poveikiui.

Purškiamas poliuretanas

Inovatyvi šiltinimo medžiaga, kuri išgaunama statybos aikštelėje sumaišant du komponentus ir purškiant ant paviršiaus. Galima padengti bet kokio tipo paviršius. Itin aukštos šiluminės savybės.

hidroizoliacinės dangos

Kamštinė danga

Purškiama kamštinė danga naudojama kaip baigiamasis fasadų sistemos sluoksnis. Tinka šiltinamoms ir šaltoms konstrukcijoms. Platus spalvų pasirinkimas, puikios hidroizoliacinės ir šiluminės savybės. Naudojama virš grunto.

Purškiama poliurėja

Purškiama hidroizoliacinė medžiaga. Gaunamas ištisinis hidroizoliacinis sluoksnis be siūlių. Galima dengti bet kokio tipo horizontalius ir vertikalius paviršius. Aukščiausias mechaninis atsparumas ir patikimumas.

Bituminė hidroizoliacija

Taip pat yra puikus pasirinkimas kai dalis arba visas kupolas yra paslėpiamas po žeme. Galimi trys hidroizoliacijos tipai: ruloninė danga, mechaniškai tepamas skytas bitumas, purškiamas bitumas.

Neradote reikalingos informacijos?

Apsilankykite kupolų dizaino, konstrukcijų ar priedų puslapiuose. Ten rasite gausybę informacijos apie kupolų galimybes. Taip pat galite pasinaudoti kupolo kainos skaičiuokle arba užpildykite užklausos formą.

Jeigu žinote kokio tipo, paskirties ir diametro kupolo norėtumėte, galite pasinaudoti mūsų kupolo kainos užklausos forma!

Nieko tokio jeigu Jūsų kupolas tik vizijos stadijoje. Susisiekite su mumis ir padėsime įgyvendinti Jūsų svajonių projektą.

Parašykite mums žinutę!