Kupolinė architektūra – su gamta susiliejusios elegancijos viršūnė

Šiandieną išskirtinė architektūra įgauna vis didesnę reikšmę: nesvarbu, kokios paskirties statinys bebūtų, šiam ieškoma kuo unikalesnių sprendimų. Kartais dėmesys gali būti kreipiamas į formą, stilių, erdvinius aspektus, naudojamas medžiagas ar spalvas, o kartais – į visus minėtus elementus kartu. Kupolinės konstrukcijos – vienas iš visa apimančių pasirinkimų, elegancija ir subtilumu nenuginčijamai lenkiančių bet kuriuos kitus statinius.

Idėja atkeliavo iš Senovės laikų
Kupolo idėja, gimusi dar Senaisiais laikais, gali ne tik žavėti savo išlikusia didinga praeitimi, bet ir būti puikiai pritaikoma šių dienų architektūroje. Tokiais statiniais dar Senovės Romoje bei Medičių laikų Florencijoje žavėjosi visas žemynas, nuo neatmenamų laikų lediniuose atšiaurios Arkties sniegynuose iglu savo buitį kūrė eskimai, o šiandieną – tuo gali mėgautis kiekvienas, turintis aistrą subtiliai architektūrai ir norui būti arčiau gamtos.


Sunkius kupolų mūrus ar ledo kristalus modernioje šiandienoje pakeitė lengvos konstrukcijos. Tai puikus pavyzdys, kaip kažkas seno, gali virsti nauju ir moderniu. Ne gana to – ir itin jaukiu bei romantišku: dažniausiai pasirenkama skaidri statinio danga, net būnant viduje, leis šildytis po lauke vaiskiai šviečiančia saule arba stebėti ant perregimo paviršiaus sunkiai krentančius lietaus lašus.
Daugiafunkcinės kupolinės konstrukcijos – tai gyvenimo magija, padedanti iš arčiau pastebėti mus supančio pasaulio grožį.

Kupolo paviljono nuoma

Pranašumas – nenuginčijamas
Įvairios paskirties geodeziniai kupolai pasižymi ne tik subtilia išvaizda, bet turi ir daugiau išskirtinių savybių, drąsiai konkuruojančių su įprastine statyba. Visų pirma, juos montuojant sunaudojama mažiau statybinių medžiagų, o kartu – sukuriama ir kur kas patvaresnė konstrukcija. Taip pat, kupolo formos statinio vidaus tūris yra trečdaliu mažesnis nei įprastinių pastatų, tad tiek apšiltinimui, tiek vėsinimui sunaudojama tiek pat mažiau energijos. Atrodytų, jog kupolinės konstrukcijos gali būti gležnos ir nepatvarios aplinkos poveikiui, tačiau būtent jos, dėl tvirtos aerodinamikos, yra gerokai atsparesnės: pavyzdžiui, šios išsilaiko nepažeistos net pučiant uraganiniam vėjui, plėšiančiam tradicinių pastatų stogus.
Negalima nepaminėti ir to, kas, atrodytų, yra tiesiog akivaizdu: jokia kita konstrukcija, pasirinkus skaidrią dangą, į statinio vidų neįleis tiek daug natūralios šviesos. Tai – itin svarbu gyventi kuo arčiau gamtos svajojantiems žmonėms. Tačiau pernelyg didelio šviesos kiekio išsigąsti nereikia: jis gali būti kontroliuojamas specialiomis užsklandomis.
Dar vienas ypatumas – kupolinių konstrukcijų surinkimo sparta: tiek laikinos, tiek stacionarios, jos yra surenkamos itin greitai. Šioms pakanka karkaso bei dangos, o konkrečias medžiagas, pagal asmeninius pageidavimus, išsirinkti padės specialistai.
Tad, nesvarbu, ar tai būtų laikinas paviljonas renginiams, ar gyvenamasis namas su kupolinės architektūros elementais, minėtosios savybės išlieka nenuginčijamos.

Pritaikoma įvairioms sritims
Kažkam kupolinė statyba gali pasirodyti kaip nepasiekiama prabanga, tačiau iš tikrųjų – tai lengvai prieinama realybė. Tokius nestandartinius geometrinės architektūros sprendimus siūlo statybų kompanija „Vikingdome“, o jų atliktų darbų pavyzdžių tikrai nereikia ieškoti toli. Turbūt kiekvienas, per pastaruosius kelis metus viešėjęs Nidoje, bus bent kartą užsukęs į kupolinį paplūdimio barą, Merkinės lankytojas tikrai pastebėjo kupolą, gaubiantį garsiąją piramidę, o vieno prabangiausių Lietuvoje viešbučių, įsikūrusio ant Ungurio ežero kranto, svečias – garantuotai poilsiu mėgavosi apvalios erdvės lauko stoginėje ant vandens. Ir tai – tik mažiausia visos milžiniškos mozaikos, kurią it geometrinių formų architektūros detales nepailstamai dėlioja unikalieji „Vikingdome“, dalis.
Tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio šalyse ši kompanija sėkmingai stato privačios, komercinės bei visuomeninės paskirties kupolines konstrukcijas – estradas, lauko kavines, paviljonus, biurus, vasarnamius ar net gyvenamuosius namus. Nebūtų klaidinga šią įmonę pavadinti tikraisiais sudėtingų formų, netaisyklingos geometrijos ir nestandartinių gaminių profesionalais: ilgametė patirtis ir Europos bei Azijos rinkų įvertinimas kalba patys už save.


„Nėra tokios užsakovo išsvajotos idėjos, kurios neįgyvendintumėme. Galbūt ir drąsu taip sakyti, bet visada siekiame, kad žmonių svajonės būtų išpildytos, nes išties degame tuo, ką darome, ir kiekvienas, net sudėtingiausias, sprendimas tampa it iššūkiu mums, kurį būtinai norime įveikti“, – sako kompanijos „Vikingdome“ specialistai.

Daugiau apie geodezinius kupolus bei kokius pastatus galime iš jų pastatyti skaitykite čia – KUPOLAI.